start > grupa dogtrekking >
Najbliższy Spacer grupy DogMasters Trekking

27 maja 2012 godzina 17:00

WPKiW (Park Chorzowski) Końska Łąka/lądowisko dla helikopterów, przy Al. Klonowej

Informacje: tel. 530 629 371

DogMasters Trekking

Dogtrekking to wędrówka z psem, która od turystyki różni się tym, że pies jest przypięty do przewodnika. Jest to sport dla każdego, kto chce aktywnie spędzić czas ze swoim czworonogiem, bez względu na porę roku oraz warunki atmosferyczne. Praktycznie każdy zdrowy pies jest w stanie przejść bez większych trudności wyznaczony dystans i nie ma znaczenia czy jest to Syberian Husky czy mały York. Tu liczy się chęć i motywacja, a tej nie brakuje gdy na starcie czeka zwykle około setka psów z opiekunami, aby na sygnał popędzić przed siebie.

A potem już tylko 25km spacer (to średnia długość trasy na dystansie MID). Odnalezienie kilku punktów kontrolnych ukrytych na trasie. Pokonanie kilku kryzysów - co ja tu robię? Wytłumaczenie psu, że jeszcze tylko kilka kilometrów i już kolacja. Czasem zmaganie się z deszczem, wiatrem i mgłą. To wszystko by dotrzeć na metę i poczuć z niczym nieporównywalną satysfakcję z pokonania trasy, pokonania siebie. No i najważniejsze - zobaczyć zadowoloną minę swojego psa.

Chcemy zarazić Was i Waszych pupili tą energią i pasją, której tak naprawdę nie da się oddać słowami, to trzeba poczuć. Dlatego powstała drużyna DogMasters Trekking.

Naszym celem jest propagowanie turystyki w towarzystwie psa, wspólnego spędzania czasu w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach oraz zapewnienie naszym czworonogom odpowiedniej dawki ruchu i kontaktów z pobratymcami.

Cyklicznie organizujemy spacery, stanowiące swoisty trening przed zawodami o Puchar Polski w Dogtrekkingu (www.dogtrekking.com.pl). Poza pokonaniem wyznaczonej trasy, układamy wspólne plany na cały sezon dogtrekkingowy. Służymy też poradami we wszystkich kwestiach organizacyjnych dotyczących zawodów.

Spotkania drużyny DogMasters Trekking są otwarte dla wszystkich opiekunów czworonogów - nie tylko tych ze sportowym zacięciem i planujących starty w zawodach.

Zapraszamy na wspólne treningi w terenie i do zobaczenia na szlaku!

Joanna Biały (trener szkolenia psów, groomer, petsitter i pasjonatka zawodów w Dogtrekkingu razem ze swoją suczką rasy Golden Retriever)Najbliższe terminy kursów:


   ---- SZKOLENIA PSÓW ---

     Aktualne terminy szkoleń dostępne są pod nr telefonu 667 125 778 Patrycja Ptak oraz adresem mailowym patrycja.ptak@outlook.com

Przedszkole dla szczeniąt
Podstawowe Posłuszeństwo
     dla szczeniąt
     dla psów dorosłych
     dla psów małych ras
Posłuszeństwo średniozaawansowane
Posłuszeństwo sportowe RallyO

       ---- WARSZTATY ---

Warsztat Obedience
     termin wkrótce

   ---- SPACER DOGTREKKING ---

Spacer z Grupą Dogtrekking
     termin wkrótce


Centrum Szkolenia Psów
DogMasters Katowice
patrycja.ptak@outlook.com
tel. 667 125 778Współpraca: