start > szkoła >


Szkoła DogMasters Katowice

DogMasters Katowice to ośrodek oferujący szeroko pojęte usługi edukacji kynologicznej. Podstawowe i zaawansowane szkolenia dla psów dorosłych i szczeniąt, gabinet behawiorysty – pomogą właścicielom w budowaniu więzi oraz kontrolowaniu zachowań psa.

W DogMasters Katowice, działa pierwsza na Śląsku Psia Świetlica. Tu zapracowani lub chcący wypocząć bez psa właściciele mogą powierzyć ulubieńca opiece wykwalifikowanej kadry.

Bez specjalnej okazji, jak i w ramach przygotowania do wystawy, można skorzystać z usług dyplomowanego groomera - fryzjera dla psów. Przytulny salon wyposażony w wysokiej klasy, atestowane produkty, sprosta każdemu wyzwaniu pielęgnacyjnemu.

Trenerzy DogMasters, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i potrzebie poszerzania wiedzy, organizują wykłady, seminaria oraz warsztaty dla miłośników psów. Te wydarzenia obejmują nowości z zakresu pracy z psem oraz świata kynologii.

Dla dzieci, młodzieży oraz środowisk osób z niepełnosprawnością prowadzony jest program edukacyjno - integracyjny „Człowiek i Pies- niezwykła więź”. Program zawiera elementy dogoterapii- aktywnego kontaktu z psem. Wśród celów dydaktycznych jednym z ważniejszych jest promocja prawidłowej postawy wobec psa i jego potrzeb.

W całej ofercie DogMasters znajdują się także starannie wyselekcjonowane artykuły zoologiczne: akcesoria szkoleniowe, karmy, zabawki i kosmetyki.


Patrycja Ptak – mgr sztuki muzycznej w zakresie muzykoterapii, terapeuta oraz trener szkolenia psów. Sędzia Rally Obedience.

Jako muzykoterapeuta prowadzi badania naukowe w zakresie oddziaływanie muzyki na zachowania zwierząt. Obejmują one wpływ muzyki na poziom stresu u psów oraz możliwości wykorzystania jej w terapii lęku separacyjnego.
Na co dzień - współzałożyciel Szkoły DogMasters, trener szkolenia psów, który nieustannie poszerza wiedzę na temat efektywnej pracy z psem.

Oprócz pracy badawcznej, zajmuje propagowaniem wiedzy na temat więzi pomiędzy człowiekiem a psem, ich wzajemnej komunikacji oraz potrzebach psa- jako drapieżczy żyjącego w ludzkich rodzinach. Od 2006 roku pracuje w dogoterapii. Przygotowywała do pracy psy terapeutyczne oraz prowadziła ich superwizję jako koordynator katowickiego oddziału Fundacji Ama Canem. Dzisiaj prowadzi zajęcia z zakresu AAA i szerzy wiedzę na temat dobrostanu oraz higieny pracy psów wizytujących.

Hobbystycznie- hodowca rasy golden retriever.
Prywatnie - właścicielka dwóch psów Viki(seter szkocki gordon) oraz Tequili (golden retriever).

Kontakt:
Patrycja Ptak
tel. 667 125 778
mail: patrycja.ptak@outlook.com


Magdalena Zając – pedagog, dyplomowany behawiorysta na licencji COAPE (Centre of Applied Pet Ethology), Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów Zwierząt Towarzyszących Coape, CABPT (COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers), instruktor szkolenia psów, certyfikowany przewodnik psa terapeuty, właściciel psa terapeuty.

Stale doskonali swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, warsztatach i seminariach kynologicznych. Swój profesjonalizm łączy z prawdziwą pasją, oddaniem i zaangażowaniem w pracę z psami i ich właścicielami.

Kontakt:
Magda Zając
tel. 531 669 944


Agnieszka Palus-Wróblewska - w 2000 roku uzyskała dyplom magistra Instytutu Literatury i Kultury Amerykańskiej Uniwersytetu Śląskiego, a potem ukończyła studia podyplomowe z marketingu i Public Relations w Katowicach.
Zakochana w utworach Tennessee Williamsa, w wolnych chwilach słucha ciężkiego brzmienia. Pod okiem instruktorów American Heart Association ukończyła kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z użyciem defibrylatora (BLS+AED).

Od kilku lat członek Stowarzyszenia Terranova zrzeszającego miłośników psów rasy nowofundland, jako Kierownik Sekcji Pomocy i Kierownik Sekcji Posłuszeństwa w tymże Stowarzyszeniu zajmuje się adopcjami nowofundlandów oraz szkoleniem tych psów w kierunku ratownictwa wodnego. Poza nowofundlandami jej miłością są sznaucery olbrzymy.

Jej nowofundlandka ABIGAIL Puchate Misie zdała I i II klasę Certyfikacji Pracy Wodnej, Zdobyła V miejsce w Mistrzostwach Polski Psów Ratowniczych, a w roku 2008 uzyskała Certyfikat Psa Terapeutycznego (test TDI wg programu AKC).

Na co dzień mama 7 letniego Victorka.

Po 10 latach pracy jako wykładowca na wydziale filologii angielskiej postanowiła zająć się szkoleniem w zakresie Obedience.

Kontakt:
Agnieszka Palus-Wróblewska
tel. 607 335 501
mail: agnieszka.wroblewska@nowofundland.pl


Joanna Biały o sobie: – Od zawsze było pewne, że moje życie związane będzie ze zwierzętami. Na mojej drodze zawsze stawały jakieś mniej lub bardziej poszkodowane stworzenia. I po jednej z takich historii pojawiła się w moim życiu przekochana goldenka, która przyczyniła sie do tego, że obecnie robię wyłącznie to co kocham. Jestem geografem, ale przy jej ogromnym udziale zostałam trenerem szkolenia psów, groomerem oraz prowadzę domowy hotel dla psów oraz świetlicę, czyli punkt dziennej opieki.

W czasie wolnym startujemy w zawodach w Dogtrekkingu, gdzie ciągle na nowo odkrywam drzemiący goldeni potencjał.

Wszystkie te doświadczenia ogromnie pomagają mi w pracy oraz kontaktach z psami oraz z ich właścicielami, którzy często zapominają o psiej naturze swojego czworonożnego przyjaciela.

Kontakt:
Joanna Biały
tel. 695 998 870
mail: joanna.bialy@dogmasters.plNajbliższe terminy kursów:


   ---- SZKOLENIA PSÓW ---

     Aktualne terminy szkoleń dostępne są pod nr telefonu 667 125 778 Patrycja Ptak oraz adresem mailowym patrycja.ptak@outlook.com

Przedszkole dla szczeniąt
Podstawowe Posłuszeństwo
     dla szczeniąt
     dla psów dorosłych
     dla psów małych ras
Posłuszeństwo średniozaawansowane
Posłuszeństwo sportowe RallyO

       ---- WARSZTATY ---

Warsztat Obedience
     termin wkrótce

   ---- SPACER DOGTREKKING ---

Spacer z Grupą Dogtrekking
     termin wkrótce


Centrum Szkolenia Psów
DogMasters Katowice
patrycja.ptak@outlook.com
tel. 667 125 778Współpraca: