start > szkolenie psów > szkolenie sportowe >


Szkolenia sportowe


Rally Obedience
Dla:
szczeniąt od 4 miesiąca życia
psów dorosłych (do późnej starości)
Uczestnicy zajęć sportowych Rally Obedience powinny mieć opanowane podstawowe posłuszeństwo
Rodzaj szkolenia: grupowe szkolenie psów(max. 6 psów)
Czas trwania zajęć: 1 h
Ilość spotkań: 4
Cena: 150zł

Zakres: wykonywanie zadań z zestawu obowiązującego w Rally Obedience: elementy posłuszeństwa (siad, waruj, zmiana pozycji, przywołanie itp.) oraz agility (slalom, przeszkoda, spirala itp.).

Zajęcia sportowe Rally – O przeznaczone są dla wszystkich właścicieli psów, które opanowały podstawowy poziom posłuszeństwa. Podczas treningu można doskonalić umiejętności współpracy pies-przewodnik, spędzając czas na dobrej zabawie, która rozwija więź psa z właścicielem.

Na zajęciach sędzia Rally Obedience wyjaśni, jak prawidłowo wykonywać poszczególne stacje. Pary pies-przewodnik będą miały możliwość przejść proste tory treningowe. Podczas zajęć można zapoznać się z zasadami obowiązującymi w Rally Obedience i poznać ten sport w praktyce.

Zajęcia sportowe Rally – O mogą stanowić przygotowanie do startu w zawodach tej dyscypliny, ale są także dobrą propozycją na spędzanie czasu z psem.


Na czym polega Rally – Obedience

Rally Obedience to sport oparty na współpracy pies – człowiek, w którym największy nacisk kładziony jest na efektywną, radosną komunikację. Podczas treningów oraz na zwodach stosuje się metody pracy oparte o pozytywne wzmocnienie – zawodnicy zachęcają psa do współpracy i nagradzają za wykonywanie zadań.

Drużyna złożona z psa i przewodnika pokonuje wspólnie tor złożony z 8 do 21 stacji – czyli zadań do wykonania. Tory są niepowtarzalne, gdyż pełen zestaw zadań obejmuje aż 63 różne elementy psiego posłuszeństwa lub agility. Podczas startu zawodnik może używać poleceń słownych i gestów – najważniejsze, by komunikacja z psem była efektywna, a współpraca oparta na zaufaniu przynosiła radość drużynie.

Zawodnikiem Rally Obedience może zostać każdy. Do uprawiania tego sportu zachęcamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe, także niepełnosprawne. Każdy pies nadaje się do tego, by uprawiać Rally Obedience – nie ma znaczenia jego wiek, pochodzenie, rasa, wielkość.

Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe: kids (do 8 roku życia); junior (8-18 lat) oraz standard (dorośli). W zależności od stopnia zaawansowania w startach drużyna pies przewodnik może występować w klasach: puppy (dla szczeniąt 6-12 miesięcy), klasa 1, klasa 2, klasa 3 oraz senior. Na każdym poziomie zaawansowania można startować dowolnie wiele razy, gdyż tory Rally Obedience są niepowtarzalne. By przejść do klasy wyższej trzeba uzyskać championat w danej klasie. Szczegółowy regulamin Rally – O znajduje się na stronie Stowarzyszenia Rally O w Polsce.

Rally Obedience to doskonały pomysł na rodzinne spędzanie czasu z psem. Nutka rywalizacji może stanowić dobrą motywację do wspólnego treningu, zaś sama idea tego sportu koncentruje się wokół przyjemnej współpracy. Dlatego też na treningach i zawodach Rally O panuje niezwykle miła atmosfera.Najbliższe terminy kursów:


   ---- SZKOLENIA PSÓW ---

     Aktualne terminy szkoleń dostępne są pod nr telefonu 667 125 778 Patrycja Ptak oraz adresem mailowym patrycja.ptak@outlook.com

Przedszkole dla szczeniąt
Podstawowe Posłuszeństwo
     dla szczeniąt
     dla psów dorosłych
     dla psów małych ras
Posłuszeństwo średniozaawansowane
Posłuszeństwo sportowe RallyO

       ---- WARSZTATY ---

Warsztat Obedience
     termin wkrótce

   ---- SPACER DOGTREKKING ---

Spacer z Grupą Dogtrekking
     termin wkrótce


Centrum Szkolenia Psów
DogMasters Katowice
patrycja.ptak@outlook.com
tel. 667 125 778Współpraca: